PAR MUMS

Inga Rutmane - Lazda

Mani sauc Inga, esmu mamma burvīgai meitai un tagad arī vecmāmiņa divām aktīvām princesītēm. Es arī esmu audiologopēde un man dzīvē ir ļoti veicies, jo mans darbs vienlaikus ir arī mans hobijs un aizraušanās. Strādājot par audiologopēdu jau gandrīz 25 gadus, konsultējot bērnu vecākus par labākajiem veidiem bērnu attīstībai, esmu saskārusies ar to, ka ne visi vecāki izprot, kādas spēles, rotaļlietas būtu vislabākās, lai bērns rotaļājoties, ar prieku apgūtu jaunas lietas, izkoptu kādas prasmes vai realizētu kādus talantus. Un tas ir normāli, jo
vecākam nebūt nav jābūt tik viedam, lai zinātu visu par visu. Tāpēc arī ir speciālisti, kas var dot informāciju, ieteikt, konsultēt, utt. Taču lielākā problēma ir tajā, ka pat sniedzot vislabākos padomus, vecākam varētu būt grūtības tos
realizēt, jo nav viegli rotaļlietu veikalos atrast tādas spēles, kas nodrošinātu bērnu attīstību dažādās jomās. Savu “darba instrumentu “ kolekciju esmu vākusi visu savas aktīvās darbības laiku, tāpēc zinu, cik laika apjomīgi un sarežģīti tas
ir. Tāpēc tagad, esmu uzsākusi sava sena sapņa realizāciju, kur no dažādu spēļu ražotāju piedāvājumiem, es atlasu, manuprāt, vērtīgākās, uz konkrētu jomu orientētās attīstošās spēles, ko uzreiz varu demonstrēt un piedāvāt vecākiem vai kolēģiem. Tādējādi palīdzot vecākiem iegādāties tiešām vērtīgāko saviem bērniem, kā arī nodrošinot mūsu bērnu jēgpilnu attīstību vislabākajā veidā, jo nekas vērtīgāks par bērniem uz šīs pasaules nav!

Mani sauc Rasa, esmu mamma 2 burvīgām princesītēm un meita ļoti gudrai un fantastiskai mammai ar vērtīgu skatījumu uz bērnu izglītošanu.
Raugoties uz savām meitiņām, kuras jo dienu aug lielākas un kļūst gudrākas, tu atskārsti, ka dzīve ir tikai mirklis un tūlīt bērni būs jau pieauguši, bet vai man pašai būs sajūta, ka esmu sniegusi īstajā laikā iespējami labāko, lai viņas izaugtu par zinošiem, sirds gudriem un talantīgiem cilvēkiem?

Kad pērku viņām rotaļlietas, vienmēr domāju par to, lai tām būtu ilgtspējīga nozīme, lai meitenes spēlējoties arī kaut ko iemācītos, bet veikalu pārsātinātajos plauktos atrast kaut ko loģisku un izglītojošu reizēm ir īsts izaicinājums. 
Šādu pārdomu vadīta, nolēmu beidzot realizēt sen lolotu sapni par sava projekta izveidi, kur kopā ar mammu, kas daudz zina par bērnu attīstību un izglītību,
atlasītu iespējami labākās attīstošās spēles no ražotāju piedāvājumiem, gan savu bērnu izaugsmei, gan arī tās piedāvājot citām ģimenēm.
8kājis ir vieta, kur var atrast vērtīgas attīstošās spēles, kā arī mūsu ģimenes radošās idejas! 

8kāja VĒRTĪBAS
Mūsu pasaules lielākā vērtība ir ģimene! Ģimenes dzīve ne vienmēr ir viegla, bet tā ir ikviena cilvēka fundamentāls pamats. Senie gudrie ir teikuši, ka īsteni vīrietis kļūst par vīrieti un sieviete par sievieti, tikai tad, kad tiem ģimenē piedzimst bērns. Tad viņiem ir jāmācās mainīt ne tikai savu ierasto dzīves ritmu, bet jāspēj pacelt kāda cita vajadzības pār savējām. Vecākam būt ir misija, kas piepildīta ar beznosacījuma mīlestību, vēlmi un gatavību pakārtot savu dzīvi mazā vajadzībām, kā arī gudrību audzināt bērnu par pašpietiekamu un laimīgu cilvēku. Mēs augsti vērtējam cilvēkus, kas spēj pieņemt patstāvīgus lēmumus, rīkoties un uzņemties par to atbildību. Kas ciena sevi un citus. Kam vienlīdz vērtīgi gan personiskais ieguvums, gan ieguvums kopienai. Šādi sirds gudri cilvēki ir jebkuras veiksmīgas sabiedrības nākotne. Un to veidot varam tikai un vienīgi mēs paši.

KĀ...?

Lai sabiedrība būtu vieda un unikāla, to veidot ir jāsāk ar pašiem mazākajiem. Lai palīdzētu bērniem attīstīties, mēs piedāvājam izglītojošu, attīstošu un interesantu  "instrumentu" klāstu apzinātiem vecākiem, skolotājiem, draugiem un radiem, lai kopā audzinot gudrus un spējīgus bērnus, varētu izveidot lielisku nākotnes sabiedrību. Mūsu piedāvājums pamatā sastāv no rūpīgi atlasītām spēlēm un rotaļlietām bērnu attīstībai. Un vēl mēs dalāmies ar savu pieredzi, viedokli un redzējumu par to, kā padarīt savu ģimenes dzīvi vieglāku un interesantāku – piedāvājot noderīgas lietas un idejas, ko paši esam pielietojuši praksē, atzinuši par labu esam un ko vēlamies ieteikt citiem.